A kémiai hámlasztók közt külön kasztot képeznek az erős, bőven 20% feletti koncentráltságú AHA készítmények, amik a Krémmániások körében is nagy érdeklődésre tartanak számot, ezért eljött az ideje, hogy picit közelebbről is bemutassuk őket.
Tudnivalók az erős AHA kémiai hámlasztókról
Az otthoni kémiai hámlasztásban az AHA savak felelnek a bőr felszínének hatékony hámlasztásáért, nagyon jók anti-aging szempontból, de segítenek a pigmentfoltok halványításában, az aknés bőr gyógyulásában és támogatják a bőr hidratáltságát is. (Ha még nem ismered őket, vagy csak felfrissítenéd a tudásodat arról, melyik sav mire való, itt elolvashatod róluk a legfontosabbakat.)
Legtöbbjük 5-15 százalékos koncentrációban tartalmazza valamely AHA savat (glikolsavat, mandulavat, tejsavat vagy mást), hozzájuk képest egy 25-30%-os már kifejezetten erős készítménynek számít. Azonban ne dőlj be a "több biztosan jobb" elvnek, rendesen túlhámlaszthatod velük bőrünket. Ha lenne tényszerű alapja a professzionális jelzőnek, mondhatnánk rájuk azt is, de nem fogjuk, azonban tekintsd őket tényleg úgy mint erős, valóban magas aktív hatóanyaggal bíró kozmetikumok.
Éppen ezért ezeket a jó tanácsokat érdemes megfogadni:
- Ha még csak most ismerkedsz a kémiai hámlasztással, mindenképp egy gyengébb terméket válassz, ezekkel ráérsz majd akkor kísérletezgetni, ha már biztosan tudod, miként reagál a savakra a bőröd.
- Kimondottan érzékeny, rosaceás, ekcémás bőrűek inkább ne használják ezeket a készítményeket.
- A magas koncentrációjú kémiai hámlasztókat le kell mosni! Mindig olvasd el a termék leírását, hogyan kell használni, hány percig javasolt a bőrön hagyni és ezt az időt semmiképp se lépd túl.
- A legjobb, ha napi, heti rendszerességgel egy gyengébb kémiai hámlasztót használsz (nyugi, egy 10-12%-os még mindig elég combos), ezeket pedig 2-3 hetente, plusz otthoni kezelésként veted be. Ha tudod, hogy használni szeretnéd, a gyengébb hámlasztódat jobb, ha a megelőző egy-két napban már nem használod, nehogy túlhámlaszd a bőrödet.
- Ha retinolozol, erős kémiai hámlasztó után inkább ne használj retinoidos készítményt. Menj rá a hidratálásra, bőrnyugtatásra, zsíros, tág pórusú bőrűek pedig akár egy agyagos maszkkal is folytathatják a rutint egy kis extra pórustisztításért.
- Használatát követően nappalra kötelező a legalább SPF30-as fényvédő, nyáron az SPF50, de az sem baj, ha az év leginkább napsütéses, erős UV-sugárzásos napjain egyáltalán nem hámlasztasz ezekkel a készítményekkel.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése